Złe decyzje tworzą dobre historie
2 października 2014 Życie 1 komentarz

Złe decyzje tworzą dobre historie

Pracujesz, kombinujesz, żyjesz. Najczęściej średnio. Ani nie najlepiej jak potrafisz, ani nie najgorzej. Statystycznie, gdzieś po środku. Raz w czasie wpada jakieś ekstremum na jednym lub drugim końcu, ale ogólnie - żyjemy w środku.

Dziś nie będę Cię namawiać do tego, by wyciskać cytrynę na maxa. Nie będzie też żadnego motywującego przemówienia.

Myśl na dziś jest dużo prostsza. Żeby ją wyjaśnić, proponuję szybkie ćwiczenie (mózgu):

  1. Pomyśl, że twoje życie (również zawodowe), to zestaw gromadzonych przez Ciebie opowieści.
  2. Jeśli tak jest, można wysnuć wniosek, że im bardziej różnorodne prowadzisz życie, tym ciekawsze stają się zestawy gromadzonych przez Ciebie historii.
  3.  W trzecim punkcie, taaaa daaaam – olśnienie. Żeby mieć różnorodność, trzeba podejmować różne decyzje. Te właściwe i te, śmierdzące jajem.

Najlepsze historie są trudne. Chyba każdy z nas, przeżył już mnogość spotkań 'po latach’ z ludźmi z 'byłej pracy’. Tam zawsze wspomina się dwie rzeczy:

Miejsce pierwsze: szef krzak (jeśli zjawisko zaszło w przyrodzie).

Miejsce drugie: najtrudniejsze, najgorsze, najbardziej stresochłonne momenty wspólnej pracy, z których razem wyszliśmy. Ta kategoria wspomnień, z czasem wciąż wywołuje dużo emocji. Tych angażujących, wręcz zbliżających ludzi do siebie. W historiach po latach stresu nie ma wcale. Opowieści zamieniają go w uśmiech sentymentu i świadomość zyskanego doświadczenia.

A teraz do brzegu. To czym jest w końcu ta myśl na dziś?

Podejmuj decyzje! Różne. Jak są trafione – tylko się cieszyć, że znowu masz z górki. Jeśli jednak raz na jakiś czas wpadnie Wam jakaś zła – pamiętajcie o opowieści, która właśnie się generuje… Ta świadomość może pomóc przetrwać ciężki czas i spowodować, że kolejna trudna decyzja Was nie sparaliżuje.

Złe decyzje tworzą dobre historie. A  to historie są podstawą naszego życiowego i pracowniczego kapitału.

I tak właśnie z kryzysu robi się sukces…vol.2

1 komentarz
Poprzedni Rzeczy są takie, na jakie wyglądają Następny Twoja marka osobista: człowiek (w) pracy

optymistyczne