Kto z kim przystaje…
26 marca 2014 Życie 2 komentarze

Kto z kim przystaje…

Właśnie skończyłam przygotowywania do jutrzejszego wystąpienia. Mam wyjść i przemówić. Najlepiej, żeby było ciekawie, lekko i inspirująco. Sama radość...

Dziś będzie tylko o jednej rzeczy, o której jutro będę opowiadać: surround yourself with people who care! Jakbym się nie starała tego przejęzyczyć na polski, nie brzmi. Zostawiam więc po angielsku. Wybaczcie.

Są w środowisku pracy momenty, kiedy czujemy się źle. Jesteśmy zdemotywowani, brak nam energii do działania. Nic nam się nie chce. Ogólna skucha. Najczęściej idziemy wtedy do kuchni, na fajkę czy herbatę z ludźmi, którzy potrafią nas zrozumieć. Często są to ludzie, którzy do naszych lamentów, dość sprawnie dokładają własne. Grupowe użalanie się nad sobą ma właściwości oczyszczające, albo przynajmniej pomaga jakoś zamknąć dzień.

I to wszystko jest OK, póki proporcje towarzyskie są zachowane i większość ludzi wokół nas to jednak postacie pozytywne. Osoby, które w trudnym momencie potrafią doradzić i ostudzić emocję, zamiast je dodatkowo nakręcać. Szukajmy ludzi, którym się chce! Takich, którzy nie zaczynają dnia od grymasu niechęci.  W dobrym towarzystwie dużo łatwiej jest pielęgnować swoją motywację. W nieodpowiednim- jest to misja niemożliwa.

Poranne ćwiczenie na środek tygodnia: rozejrzyj się dookoła i policz bilans. Ilu ludziom wokół Ciebie się chce, a ilu zawiesiło się na bezustannym marudzeniu?

Polecam pójść dziś na lancz z tą pierwszą grupą. Ty płacisz.

2 komentarze
Poprzedni 3 zasady dobrego delegowania zadań Następny Jak ustawić oczekiwania finansowe, idąc na rozmowę o pracę?

nie jest to łatwe, ale moze warto sprobowac

nice 😉